Jozef Miloslav Hurban nebol len taký obyčajný Slovák. Bol vskutku mimoriadne nadaný, a to hneď v niekoľkých smeroch. Prozaik, publicista, básnik, politik. Muž, ktorý sa nebál postaviť na čelo revolúcie a zabojovať za svoj národ. Jednoducho, osobnosť, ktorá si zaslúži, aby si ju Slovensko pamätalo. Ale pamätáme si ho?

Úprimne sa spýtajte sami seba: Čo vlastne viem o Jozefovi Miloslavovi Hurbanovi? Áno, aj nás prekvapilo, že mnoho ľudí o ňom netuší takmer nič. V nedávnej celonárodnej ankete sa nedostal ani len do prvej stovky nominovaných. Našťastie, sú medzi nami aj takí, ktorí o ňom vedia takmer všetko.

Ak sa chcete aj vy o Hurbanovi niečo dozvedieť, pozrite si, čo o ňom vedia pracovníci hurbanovského pivovaru.

 

J. M. Hurban v slovenských dejinách rozhodne nepatril k tým lenivým. Okrem toho však má pre nás aj ďalší, osobnejší význam. Je po ňom pomenovaná kolíska piva Zlatý Bažant – Hurbanovo. Rodné mesto našej sladovne a pivovaru. Preto si kladieme za cieľ dôležitú úlohu. Nenechať Hurbana v zabudnutí. Chceli by sme, aby o ňom každý Slovák aspoň čo-to vedel. Preto sme spolu s miestnymi umelcami hľadali spôsob, ako Hurbanovi vzdať hold a čo najlepšie si ho uctiť.